Маск відмовився купувати Twitter

Все про економіку та фінанси

Глава Tesla та найбагатша людина у світі Ілон Маск заявив у п`ятницю, 8 липня, що розриває угоду про придбання компанії Twitter, яка є власницею однойменної соцмережі, за 44 млрд дол. У листі, який направив адвокат Маска юридичному директору Twitter, йдеться, що компанія "істотно порушила численні положення угоди про злиття", констатує DW.

Серед іншого "у Маска є підстави вважати, що дійсна кількість фейкових та спамерських акаунтів у Twitter значно вища, аніж зазначені соцмережею "менш як п`ять відсотків", йдеться у листі, копію якого оприлюднила Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC). Незадоволення мільярдера також викликали нещодавні звільнення у компанії та призупинення наймання персоналу.

На тлі цих новин акції Twitter впали приблизно на 6 відсотків під час торгів після офіційно закриття біржової сесії. Водночас акції Tesla додали у ціні близько 4 відсотків.

Голова ради директорів Twitter Брет Тейлор заявив, що компанія як і раніше планує закрити угоду "за ціною та умовах, які було узгоджено з Маском", та планує виграти суд, аби забезпечити виконання угоди про злиття. "Ми впевнені, що виграємо у канцелярському суді Делавера", написав Тейлор у Twitter.

Маск оголосив про намір придбати Twitter у квітні. Рада директорів компанії спочатку була проти, але потім схвалила придбання. У травні бізнесмен заявив, що угоду "тимчасово поставлено на паузу" через підрахунок кількості фейкових та спамерських акаунтів у соцмережі.