"Марганецький ГЗК": Приватбанк має перерахувати для НБУ 2,6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" (пов’язують з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим) звернулося в Госпсуд м. Києва з позовом до НБУ та Приватбанку – про визнання незаконною бездіяльності Нацбанку, зобов’язання Приватбанку перерахувати 2,6 млрд грн на банківський рахунок НБУ, зобов’язати вчинити інші дії.

15 вересня суд повернув позовну заяву для ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат", з огляду на неповну сплату судового збору.

При цьому 13 вересня Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі за позовом ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" до НБУ «про розірвання договору». Про яку угоду йдеться, в судових матеріалах наразі не уточнюється. З огляду ж на інші подібні позови структур, пов`язаних з І. Коломойським та Г. Боголюбовим, це можуть бути договори застави нерухомого чи рухомого майна, яке надавалося як забезпечення під рефінансування Нацбанку для Приватбанку.

Як писав Finbalance, 12 вересня Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі за позовом ПАТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат" (донедавна називалося «Орджонікідзевський ГЗК») до НБУ про розірвання договорів застави №33 від 24.03.2015 та №34 від 24.03.2015, які були забезпеченням за кредитним договором №19 від 24.10.2008 (між Нацбанком та Приватбанком).

При цьому суд зобов’язав позивача надати докази на підтвердження зазначення у позовній заяві, що «Національний банк України не прийняв належне виконання ПАТ КБ "Приватбанк" зобов`язання за кредитним договором №19 від 24.10.2008».

13 вересня Госпсуд м. Києва порушив ще провадження в справі за позовом ТОВ «Агротермінал Логістик» до НБУ про розірвання іпотечного договору №121 від 08.12.2014, а 14 вересня – в справі за позовом ТОВ «Агротермінал Логістик» до НБУ та Приватбанку про «визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії» (у контексті кредитного договору №120 від 08.12.2014).

Нагадаємо, в кінці червня Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ «Агротермінал Логістік» до НБУ та визнав припиненим зобов’язання Приватбанку перед НБУ за кредитним договором №120 від 05.12.2014 на 996,1 млн грн, яке було виконане компанією «Агротермінал Логістік». У заставі по вказаному кредиту – зерновий термінал «Боріваж» (на підставі іпотечного договору №121 від 08.12.2014).

Суть цього конфлікту в тому, що кошти, які замість Приватбанку внесло ТОВ «Агротермінал Логістік», НБУ зарахував як платіж за іншим кредитним договором (№10 від 20.02.2015). НБУ таким чином, слід розуміти, намагався утримати в заставі зерновий термінал «Боріваж». Однак суд вказав, що це є порушенням прав майнового поручителя, а тому й виніс рішення на користь ТОВ «Агротермінал Логістік».

Раніше прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance повідомляла, що погашені Приватбанком у 1-му півріччі 5,3 млрд грн кредитів рефінансування (у результаті чого борг перед НБУ зменшився до 12,7 млрд грн) – це позики, які залучалися в Нацбанку ще до націоналізації.

«Приватбанк проводив погашення рефінансування у першому півріччі за рахунок монетизації ОВДП 12.01.2017 на суму 1.4 млрд грн, а також за рахунок коштів, залучених на ринку ресурсів та власних коштів. Стягнення на предмет застави з боку НБУ не проводилось.

Формально відбулося скорочення зобов’язань І. Коломойського [за порукою, наданою для Нацбанку по кредитам рефінансування, - ред.], але лише за тими угодами, за якими заставою за зазначеними кредитами був портфель карткових кредитів клієнтів Приватбанку (за виключенням пов’язаних осіб, та клієнтів, що мешкають у зоні проведення АТО), тобто зобов’язання самого банку.

Порука І. Коломойського на момент націоналізації і наразі покриває 100% зобов`язань Приватбанку перед НБУ», - констатували в Приватбанку.