Марченко: уряд буде радитися з НБУ, скільки коштів МВФ з $2,7 млрд піде в держбюджет

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для “Главкома” таким чином прокоментував рішення МВФ розподілити СПЗ на 650 млрд дол, з яких Україна отримає 2,7 млрд дол:

“Зараз в нас будуть проведені внутрішні консультації уряду спільно з Нацбанком. І ми визначимо, якою в нас є потенційна потреба на фінансування дефіциту бюджету. Поки ще ми визначаємося. Механізм, порядок зарахування і все інше, думаю, потрібно буде обговорити додатково. Але цей транш нам дійсно дозволятиме більш спокійно почувати себе до кінця року.

[Чи будуть зміни в держбюджеті]? Якщо буде потреба - так. У нас просто з`явилося джерело для фінансування дефіциту бюджету - не більше і не менше. Це не означає, що ці кошти можуть бути використані на якісь додаткові потреби. І якщо цей транш ми будемо використовувати, то, скоріш за все, для заміщення інших, більш дорогих, джерел. Але ми при цьому не сиділи, чекаючи, що на нас перепаде манна небесна. Ми зараз запозичили по євробондах близько $500 млн по досить низькій ставці - 6,3%. Тобто йшла підготовка до того, аби погашати наші вересневі боргові зобов`язання. Якби цих коштів від МВФ не було, ми б знали, як реагувати”.