Марченко розповів, наскільки уряд пропонує підвищити ренту за видобуток залізної руди

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко таким чином прокоментував зареєстрований Кабміном у Верховній Раді законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень":

"Прозорі правила, справедливі податки - саме для цього ми ініціювали зміни до Податкового кодексу. Це спільна позиція Уряду, Верховної Ради та Президента, який обіцяв прості та зрозумілі податки.

По-перше, матимемо дієві механізми боротьби зі «скрутками» та тіньовим обігом сільськогосподарської продукції, а також зі зловживаннями бюджетним відшкодуванням ПДВ.

По-друге, ті, хто раніше ухилявся від сплати податків, тепер платитимуть. А розмір ставки оподаткування за користування державними надрами буде залежати від ціни на ресурси на світових ринках і обчислюватись за формулою, що прив’язана саме до ринкової вартості, а не до собівартості видобутих копалин, як це є зараз.

Так, відносно залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США за тонну, наразі держава отримує за «бідну руду» 19,20 грн/т, а за «багату руду» - 204 грн/т. Після ухвалених змін, цей показник складе 507,80 грн/т.

По-третє, ті громадяни та підприємці, хто користуються державними програмами підтримки «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%», будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). Те саме стосується і єдиного податку, і військового збору.

По-четверте, стимулюємо підприємства модернізувати свої виробництва і робити їх «зеленими». Для цього потрібен час, тому екологічний податок буде збільшуватись поступово. Так, податок за скиди забруднюючих речовин у води буде збільшено у 1,6 разів та надалі поступово збільшуватись до 8 раз у 2029 році. Ставки податку за викиди СО2 піднімуться у три рази. Бізнес має бути відповідальним і до навколишнього середовища та зменшувати вуглецевий слід.

Крім того, розроблено ще один законопроект, який передбачає упередження втрат бюджету, які відбуваються за рахунок існування тіньових схем на ринку сільгосппродукції.

Бюджетне відшкодування ПДВ при експорті с/г буде застосовуватись лише після надходження валютної виручки за такі експортовані товари.

Також податкові ініціативи забезпечать збільшення надходжень єдиного податку до місцевих бюджетів".