Марченко: транш на 600 млн євро від ЄС може надійти в кінці березня - на початку квітня

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав, що перший транш кредиту макрофінансової допомоги від Європейського Союзу обсягом 600 млн євро Україна може отримати наприкінці березня чи на початку квітня цього року, пише "Укрінформ".

"Відповідь ЄС у готовності підтримати Україну, надавши 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, є безпрецедентно швидкою. Перший транш такої допомоги становитиме 600 млн євро. Ми сподіваємось отримати ці кошти наприкінці березня - на початку квітня", - сказав глава Мінфіну.

За його словами, другий транш від ЄС Україна отримає після виконання узгоджених сторонами короткострокових заходів щодо запровадження структурних реформ, над якими зараз працюють команди Єврокомісії та Міністерства фінансів.

Нагадаємо, 16 лютого Європарламент погодив екстрену програму макрофінансової допомоги Україні на 1,2 млрд євро, аби підтримати економічну та фінансову стабільність держави в умовах ескалації російської агресії. Для набуття чинності цієї програми за неї ще має проголосувати Рада ЄС.