Марченко - у Вашингтоні: нам вдасться виконати всі зобов`язання за програмою МВФ

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко висловив оптимістичні очікування щодо отримання Україною наступного траншу за програмою МВФ, а також щодо продовження підтримки з боку США у фінансовій сфері. Про це він сказав у вівторок у Вашингтоні, коментуючи попередні результати переговорів з представниками Фонду й уряду США, пише "Укрінформ".

«Я вважаю, що нам вдасться виконати всі наші зобов`язання за програмою МВФ і мати змогу продовжувати її, а також отримувати підтримку безпосередньо від Сполучених Штатів», - зауважив Марченко під час розмови в Центрі аналізу європейської політики (CEPA), Вашингтон.

У цьому зв’язку він зазначив, що проводить «дуже хороші» переговори у Вашингтоні, зокрема, з головою Європейського департаменту МВФ й представниками місії Фонду. «Ми спілкуємося по всіх питаннях, які зараз перебувають на нашому порядку денному. Ми говоримо про наш прогрес, на мою думку, цього року ми маємо дуже хороший прогрес», - підкреслив Марченко.

На його переконання, Україна просунулася в реалізації реформи в правовій сфері на законодавчому рівні. Крім того, міністр заявив про суттєвий прогрес, досягнутий Україною на ринках газу, електропостачання, у фіскальній сфері. Він повідомив, що українська сторона інформує МВФ про зусилля щодо зміцнення незалежності НБУ, а також боротьби з корупцією.

Паралельно, за його словами, відбуваються переговори у Вашингтоні з представниками Міністерства фінансів США.

«Минулого тижня ми мали зустріч із заступником глави американського Мінфіну Уоллі Адеємо, ми обговорили можливість отримання гарантій США за нашими позиками»,- повідомив Марченко.

Він зауважив, що це залишається питанням обговорень, але від результату залежить здатність України продовжувати програму МВФ.

Крім того, за словами міністра, він обговорює в американській столиці можливості для інвестицій США в будівництво українських доріг та іншої критично важливої інфраструктури.

«Ми маємо глибоке бажання продемонструвати, що наша країна може бути надійним партнером, показати, що в нас можна вкладати інвестиції, а інвестори можуть отримувати прибуток», - зауважив Марченко.

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко минулого тижня розпочав робочий візит до Вашингтона.