Марченко - про податкові й митні надходження в бюджет

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю Lb.ua розповів про поточну ситуацію з виконанням бюджету й найближчі перспективи:

"Зараз у нас бюджет воєнного часу і реалізуємо ті механізми, які підготували до цього. Вже є закон, який нам дозволяє оперативно, рішенням Кабміну, аби не залучати парламент, перерозподіляти кошти і посилювати ті напрямки, які вважаємо за необхідне. Це в першу чергу потреби військових та оборони, вони в пріоритеті.

Стосовно виконання скажу декілька слів. У нас цього місяця по Податковій службі буде перевиконання попереднього плану, який намітили ще до війни. Це обумовлено тим, що ми змогли прийняти рішення, аби банки, в першу чергу вітчизняні, сплатили дивіденди. Зокрема, ПриватБанк сплатив 28 млрд грн наперед. Хоча мав це зробити в травні-червні. Також великі корпорації, у першу чергу приватні, мали змогу зробити авансові платежі в бюджет. Тому податкова вже зібрала більш ніж 70 млрд грн.

Стосовно Митної служби, то тут ситуація показова в плані того, що відбувається і як впливає війна на нашу економіку, на наш бюджет. Просідання суттєве – ми фактично зараз збираємо лише близько 15-20%, які планували до війни. До кінця місяця плануємо від митниці близько 7 млрд грн надходжень. Пояснення просте - у нас не працюють усі східні та північні митниці, Київська та Одеська митниці фактично теж, бо заблоковані порти і немає розмитнення товарів.

Зараз працює лише західний кордон. У посиленому режимі – відкриваються нові пункти перетину. І там багато питань щодо розмитнення, щодо спрощення митних процедур.

Ми поки що прогнозували березень, квітень, травень. Є чітке розуміння потреб: пенсії, соцзахист, освіта та медицина і, звичайно, видатки на безпеку та оборону. Ми маємо орієнтовні плани і розуміння, який обсяг нам треба профінансувати з урахуванням суттєвого просідання від митниці та в разі недобору податків. Ключові наші зусилля зараз - пошук кредитної та грантової допомоги від партнерів".