Марченко - про податки: Україна не може постійно позичати кошти для утримання війська

Все про економіку та фінанси

Наразі в Україні не планується збільшення податків, але розглядається повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізних мит, повідомив під час телемарафону міністр фінансів Сергій Марченко, пише "Укрінформ".

"Ми не передбачаємо збільшення податків, не передбачаємо жорстких умов їх сплати. Ми хочемо відновити нормально працюючу податкову систему, митну систему з тим, щоб мати можливість збалансувати бюджет", - сказав Марченко.

За його словами, на першому етапі йдеться про повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізних мит.

Водночас, зауважив міністр, у разі затяжної війни потрібно буде повернутися до системи оподаткування, яка діяла до 24 лютого. "Це є рішення вимушене", - додав він.

Марченко підкреслив, що інших варіантів фінансування армії, крім сплати податків, у держави немає. Україна не може постійно позичати кошти для утримання війська.

Як повідомлялося, Верховна Рада 15 березня схвалила податкові стимули для бізнесу на час війни. Так, ліміт доходів для використання єдиного податку було підвищено з 10 млн грн до 10 млрд грн. Це значно розширило коло підприємств, які зможуть зменшити податкове навантаження на час війни та зберегти свою діяльність. Податок з обороту встановлюється на рівні 2%.

Також в Україні скасували акциз та знизили ПДВ (до 7%) на паливо.