Марченко - про ПДВ-облігації та автоматичне відшкодування ПДВ

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що виступає за відновлення системи адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) з автоматичним відшкодуванням грошима, "навіть якщо це болісно та потребує відтермінування виплат", пише "Інтерфакс-Україна".

"Чомусь було прийнято рішення, які фактично зламали чинну систему реєстрації податкових накладних, перевірки ризиків і автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Фактично з березня у нас система реєстрації податкових накладних не працює… Я прихильник того, щоб працювала система автоматичного відшкодування ПДВ, а бізнес отримував би кошти", - сказав глава Мінфіну.

Він зауважив, що тоді ці кошти з`являться на рахунках у банків, і з`явиться потенційна можливість запозичити їх.

"Випускаючи ПДВ-облігації, ми конкуруємо з нашими облігаціями. Замість умовних 30 млрд грн зможемо отримати лише половину – інша частина піде на тіньовий ринок ПДВ-облігацій", - оцінив він недоліки запропонованого варіанту оформлення боргу з відшкодування ПДВ-облігаціями.

Водночас Марченко зазначив, що і цей варіант потрібно розглядати, оскільки бізнесу зараз однаково, який варіант, – йому потрібні оборотні кошти.

"Підсумую: я не був прихильником цих пільг і спрощень. Але рішення ухвалено. Зараз ми шукаємо способи, як повернути це безболісно. Шукаємо механізм. Я виступаю за повернення правил гри щодо системи повернення ПДВ, як це було раніше. А щодо накопиченої заборгованості – шукати рішення. Якщо це можуть бути ПДВ-облігації, то в разі, якщо це не нашкодить ринку – можливо. Яке буде прийнято рішення – побачимо", – сказав глава Мінфіну.