Малюська: в олігархів буде півроку, щоб стати простими бізнесменами

Все про економіку та фінанси

Українським олігархам дадуть можливість не потрапити до реєстру, який буде незабаром створений в Україні, і скористатися пільговим періодом, щоб стати бізнесменами, заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі "Право на владу", пише Liga.net.

На це олігархам дадуть шість місяців. Протягом цього часу вони можуть добровільно позбутися критеріїв статусу олігарха, передбачених законом, який вчора, 23 вересня, прийняв парламент.

"Якщо вони стануть простим бізнесом протягом цих шести місяців, до них не буде ніяких претензій. Вони не будуть у реєстрі, на них не будуть поширюватися обмеження, передбачені законом. Вони будуть як класичні великі бізнесмени. Як це сталося в Штатах, де імена олігархів початку ХХ століття згадують із повагою — вони вписалися в пам`ять як меценати. В українських олігархів є шанс зробити те ж саме протягом шести місяців", – заявив Малюська.

23 вересня Верховна Рада прийняла так званий закон про олігархів. В ініційованому президентом Володимиром Зеленським документі пояснюється, хто такий бенефіціар, пособник, контролер, пов`язана особа і олігарх. Після прийняття законопроєкту, Зеленський заявив, що олігархічної гілки влади в Україні більше не буде.