Малюська: у жовтні-листопаді не буде штрафів за неподання інформації про бенефіціарів

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що нарахування штрафів за ненадання інформації про кінцевих бенефіціарних власників не почнеться ні в жовтні, ні в листопаді, пише Liga.net.

"Всі налякані великими штрафами за неподання інформації про КБВ, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Так от, у жовтні 2021 року штрафів точно НЕ буде (і в листопаді також)", – написав міністр у Facebook.

За його словами, це пов`язано з низькою пропускною здатністю реєстраційної системи і з тим, що кількість юридичних осіб, які мають подати відомості про КБВ, становить понад 1 мільйон. Станом на 6 жовтня відомості подали тільки 171 333 юрособи.

На його думку, з огляду на поточний стан справ і презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність провини (навіть з необережності) керівника юрособи, який не подав необхідні відомості.

"У таких умовах складання протоколів на керівників юросіб не є обґрунтованим та законним з огляду на відсутність всіх елементів складу правопорушення", – зазначає Малюська.

До того ж, гіпотетичне залучення відповідних осіб до відповідальності не відповідало б цілі адміністративного стягнення (ст. 23 КпАП).

"Не рекомендую зараз брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про кінцевих бенефіціарних власників", – радить міністр, і додав, що адміністративний штраф є "винятковим заходом та має застосовуватися, коли інші заходи реагування не працюють".

Раніше Верховна Рада прийняла закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення", який вимагає від компаній оприлюднення бенефіціарів. Відповідно до закону, бізнес до 10 жовтня 2021 року має подати звіт про своїх кінцевих бенефіціарів. За невиконання загрожує штраф від 17 000 до 51 000 грн.