Малюська - про репарації: оптимістичний сценарій - Росія заплатить влітку

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська в ефірі всеукраїнського марафону заявив, що за найоптимістичнішим сценарієм, Україна може отримати репарації від Росії влітку, пише "НВ".

Глава Мін`юсту зазначив, що російські кошти перебувають на рахунках у США, країнах Євросоюзу та Швейцарії, тож від бажання України «мало що залежить», водночас наша держава може досить швидко отримати компенсації, «якщо Росія продовжить такими ж темпами жахати світ своїми невимовними злочинами і ми будемо бачити готовність Заходу адекватно реагувати».

За словами Малюськи, це може статися двома шляхами:

«Один шлях юридичний, складний — надання РФ спеціального статусу і переказ коштів на спецрахунок, а потім ще кілька специфічних банківсько-юридичних операцій, щоб ми могли її дістати. Простіший шлях, політичний — ухвалення країною, де є гроші, закону, щоб передати кошти Україні. Такі законопроєкти вже зареєстровані».

Міністр також розповів, що потрібно зробити, щоб у майбутньому отримати компенсацію за зруйноване житло: перевірити документи і титул на майно (необхідно, щоб було зареєстровано право власності) та зафіксувати збитки (фото і відео, свідки, професійна оцінка).

Найімовірніше, механізмів компенсації буде кілька, серед них виплати з держбюджету певної суми; добровільна, добровільно-примусова чи примусова виплата з боку Росії або судовий порядок шляхом звернення до Європейського суду з прав людини.

Радник президента з економічних питань Олег Устенко в ефірі "24 каналу" висловив думку, що заморожені золотовалютні резерви Росії втрачені для неї назавжди. Кошти, ймовірно, підуть на відбудову України.

«Україна веде активні перемовини щодо того, щоб це був такий собі перший транш у фонд відбудови нашої країни після війни. Ці кошти назавжди втрачені Росією», — пояснив Устенко.