Макропрогнози Кабміну на 2016 рік та заплановані податкові зміни: документ

Все про економіку та фінанси

У 2016 році номінальний ВВП України складе 1,932 трлн грн., реальний ВВП зросте на 0,5%, а споживча інфляція складе 7% (грудень до грудня попереднього року), ціни виробництів зростуть на 9,4%, а рівень безробіття населення віком 15-70 років (за методологією МОП) становитиме 9,9%. Такі макропрогнози Кабмін планує закласти в проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік (документ є в розпорядженні FINBALANCE).

Як зауважується в документі, основні прогнозні макропоказники можуть бути уточнені відповідно до розвитку соціально-економічної ситуації в 2015 році.

У 2016 році уряд планує утримати граничний обсяг дефіциту державного бюджету на рівні 2,5% ВВП. Фінансування дефіциту його загального фонду планується здійснювати переважно шляхом здійснення внутрішніх запозичень. При цьому рівень перерозподілу ВВП через зведений бюджет має бути на рівні, не вищому, ніж враховано в держбюджеті-2015.

Щодо потенційних змін у податковій сфері. Кабмін виступає за внесення змін до Податкового кодексу в частині запровадження непрямих методів контролю за відповідністю доходів і витрат фізичних осіб. При цьому він планує внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо зменшення навантаження на заробітну плату з метою її детінізації. 

Одним із завдань для себе уряд також вбачає «посилення боротьби зі схемами ухиляння від сплати податків як юридичними, так і фізичними особами, зокрема, удосконалення адміністрування ПДВ, формування системи податкового контролю залежно від ступеня ризику в діяльності платників податків».

Для цього передбачається, зокрема
- запровадження податкового контролю за трансфертним ціноутворенням;
- забезпечення оприлюднення інформації щодо сплати податків суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами; суб’єктів господарювання, які мають податковий борг;
- розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій;
- впровадження елетронних сервісів для платників податків;
- запровадження системи електронного адміністрування ПДВ.