Макрон підтримав блокування експорту нафти і вугілля з Росії до ЄС

Все про економіку та фінанси

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що хоче повністю заблокувати російський експорт вугілля та нафти до Євроcоюзу "цього тижня" після звірств російських окупантів у Бучі, повідомив він на французькому телеканалі France Inter, пише Liga.net з посиланням на CNN.

За його словами, є "явні ознаки" воєнних злочинів, скоєних у Бучі, та "встановлено, що відповідальність за них несе російська армія".

"Те, що трапилося в Бучі, вимагає нового набору санкцій, і це повинні бути дуже чіткі заходи", – сказав президент Франції.

Макрон зазначив, що на цьому тижні він обговорить зі своїми європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною, подальші санкції, згадавши про заходи щодо "вугілля та нафти".

"Ті, хто стоїть за цими злочинами, повинні за них відповісти. Ми повинні дуже чітко дати зрозуміти, що ми захищаємо нашу колективну гідність та наші цінності", – додав він.

Емманюель Макрон також зазначив, що Франція готова допомогти Україні у розслідуванні подій у Бучі, але відмовився повідомити, чи постане президент Росії Володимир Путін перед судом за те, що там сталося.

Посли країн Європейського Союзу в середу, 6 квітня, розглянуть п`ятий пакет санкцій проти Росії із нафтовим ембарго.