Макрон каже, що вступ України до ЄС займе "десятиліття", пропонує альтернативу

Все про економіку та фінанси

Французький президент Емманюель Макрон заявив на конференції Євросоюзу про майбутнє Європи у Страсбурзі, що можливе набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС не означає, що країна незабаром вступить у союз. Він запропонував створити навколо ЄС ширшу політичну спільноту демократичних держав, пише Liga.net.

Макрон сказав, що Україні треба дати певну надію зараз, коли країна воює за своє існування, і "боротьбою та мужністю вже стала сердечним членом нашої Європи, сім`ї та союзу".

"Але навіть якщо ми завтра надамо їм статус кандидата, ми всі чудово розуміємо, що процес надання їм можливості приєднатися займе кілька років, а, щиро кажучи, безсумнівно, кілька десятиліть", – зазначив він.

Тому, сказав Макрон, ЄС з "його рівнем інтеграції та амбіцій" нібито не може бути єдиною організаційною структурою в Європі.

Щоб не знижувати стандарти для країн-кандидатів, французький президент запропонував створити "європейську політичну спільноту", в якій країни, що не входять до ЄС, зокрема Україна та Британія, долучилися б до "європейського ядра цінностей".

"Це наш історичний обов`язок... Приєднання до нього не обов`язково визначить майбутнє членство в ЄС. І воно не буде закрите для тих, хто його [ЄС] покинув", – натякнув він на Британію.

Сьогодні, 9 травня, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила президенту Зеленському, що в ЄС "намагаються відповісти на запит України про кандидатство в ЄС на початку літа". На Банковій вважають, що Україна вступить до ЄС найближчими роками.