Макрон: Франція і Німеччина не вимагатимуть в України піти на поступки для РФ

Все про економіку та фінанси

Президент Франції Еммануель Макрон на прес-конференції у Києві заявив, що Париж і Берлін не будуть змушувати Київ до мирних переговорів з РФ. Українська влада особисто має визначити умови для діалогу з Кремлем, пише "РБК-Україна" з посиланням на RaiNews.

"Ми завжди підтримуємо варіант діалогу, бо одного прекрасного дня конфлікт має припинитися і мають початися переговори. Але умови переговорів мають бути визначені Україною: Франція та Німеччина ніколи не будуть посередниками за спиною України та ніколи не вимагатимуть від України умов", - наголосив голова французької держави.

Він також зазначив, що завжди інформував президента України Володимира Зеленського про контекст своїх переговорів з Путіним. 

За словами Макрона, "нам потрібно з деяких питань мати канал зв`язку з Росією, хоча б з питань продовольчої безпеки".

Водночас, додав він, наразі ці переговори не приносять якогось конкретного результату, але можливо, момент для успіху цих переговорів може наступити в майбутньому.

"Врешті-решт ця дискусія повинна відбутися", - зазначив Макрон.

Президента Франції зауважив, що В. Зеленський давав згоду на переговори лідера Франції та Росії щоразу ще з 2019 року.

"Україна повинна виграти війну, зберігши територіальну цілісність і сувернітет, але потім все одно треба буде говорити з росіянами", - наголосив Макрон.