Любченко у Вашингтоні зустрівся з торговим представником США: про що говорили

Все про економіку та фінанси

Перший віце-прем’єр – міністр економіки України Олексій Любченко зустрівся з Торговим представником США у Вашингтоні Кетрін Тай у Вашингтоні 30 серпня.

Як повідомляє Мінекономіки, обговорювалися "заходи зі зміцнення українсько-американської співпраці у сфері торговельно-економічних та інвестиційних відносин" (цитата).

«Побудова спільних правил цифрової торгівлі та захисту прав інтелектуальної власності є вагомим внеском у розвиток людського капіталу в Україні і США. Тому пропоную приділити особливу увагу цим напрямам у подальшому діалозі», - зауважив О. Любченко.

Також він відзначив багаторічну співпрацю у тому числі у рамках Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій. На сьогодні постійно працюють робочі групи з питань посилення захисту прав інтелектуальної власності, санітарно та фітосанітарних заходів, зменшення технічних бар`єрів у двосторонній торгівлі тощо. Незабаром розпочне свою роботу десяте засідання Ради і українська сторона вже готується до його проведення.

Зі свого боку Кетрін Тай відзначила амбітність програм економічних реформ в Україні та наголосила на важливості подальшого проведення прозорих реформ, побудові систем, що базуються на принципах верховенства права в Україні. Вона висловила впевненість, що ці зусилля дозволять зміцнити довіру до українського уряду та створити сприятливе середовище для розвитку бізнесу.

Торговий представник США та Перший віце-прем’єр-міністр України також обговорили шляхи збільшення інвестицій між двома країнами, а також регуляторні питання, питання цифрової торгівлі, проблеми інтелектуальної власності, удосконалення корпоративного управління, питання негативного впливу надмірних потужностей виробництва сталі та алюмінію у країнах з неринковою економікою тощо.

Сторони підтвердили готовність поглиблювати торговельно-економічні відносини та підтримувати постійний діалог у майбутньому.