Любченко: питання "зеленої" енергетики - пріоритетне для співпраці зі Світовим банком

Все про економіку та фінанси

Віце-прем`єр - міністр економіки Олексій Любченко в ході години запитань до уряду у Верховній Раді 4 червня заявив, що питання взятих урядом України зобов`язань перед "зеленої" енергетикою розглядається як пріоритетне при розробці нової стратегії співпраці зі Світовим банком, повідомляє "Енергореформа".

"Альтернативна енергетика - це дійсно пріоритет. Я зустрічався з головою Світового банку, що відповідає за Україну, і ми домовилися про розробку нової п`ятирічної стратегії співпраці, оскільки попередня закінчується в цьому році. Питання взятих зобов`язань по ВДЕ розглядається як питання номер один серед питань декарбонізації і інших, пов`язаних з екологією", - сказав урядовець.

За словами міністра енергетики Германа Галущенко, міністерство вбачає погашення старих боргів перед ВДЕ-генерацією шляхом випуску ОВДП, а що стосується вирішення проблеми нових боргів, то, за його словами, відпрацьовується механізм зміни умов роботи в ринку, "щоб нові борги не утворювалися".

За даними ДП "Гарантований покупець" на 1 червня 2021 року рівенб оплати за придбану в 2020 році "зелену" електроенергію становить 66%, в 2021 - 93% в січні-березні, 72% - в квітні і 100% за 20 днів травня.

Згідно з "ресурсним" урядовим законопроектом №5600, пропонується скасувати нульову ставку акцизу, що передбачає її розмір на рівні 3,2%, для електроенергії з усіх відновлюваних джерел.

Згідно з підписаним рік тому меморандумом між Кабміном і рядом ВДЕ-асоціацій, 40% боргів за розрахунками за зелену електроенергію, що накопичилися на 1 серпня 2020 року, повинні бути погашені до кінця минулого року, а потім щокварталу в 2021 році по 15%.