Луцьк купує тролейбуси за кредитні кошти ЄІБ

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що в рамках реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України» місто Луцьк отримає до кінця лютого 2022 року ще 17 нових тролейбусів. Загалом у рамках цього проекту м. Луцьк придбало 29 сучасних тролейбусів.

Крім того, комунальне підприємство Сумської міської ради «Електроавтотранс» отримало в грудні 2021 року від ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» 10 нових сучасних тролейбусів «Богдан Т70117». На при кінці 2021 року Мінфін здійснив оплату за поставлені місту тролейбуси. Загалом за 2021 рік місто Суми вже отримало 19 сучасних тролейбусів.

Проект «Міський громадський транспорт України» реалізується Міністерством інфраструктури спільно з Міністерством фінансів, міськими радами та комунальними підприємствами та передбачає реалізацію заходів з оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

Кредит ЄІБ для реалізації проекту - 200 млн євро; залучається на строк до 22 років, із 5-ти річним пільговим періодом, відсоткова ставка - до 2 % річних.

У рамках проекту планується впровадження підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України: Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську.

Наразі здійснюються внутрішньодержавні процедури щодо набуття чинності Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Міський громадський транспорт України ІІ), яка була підписана 09.12.2020 № FI № 90.604. Ця угода наддасть можливість отримати кредит від Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн євро (загальна вартість проекту – 404,5 млн євро). Це відкриє можливість для українських міст покращити транспортну систему та залучити кредитні кошти на вирішення проблем громадського транспорту.