Луценко: у справі по банку Жеваго одного фігуранта вже взяли під варту

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що «департаментом ГПУ у сфері економіки спільно з НП [Нацполіцією] та СБУ викрито службових осіб АТ «Банк «Фінанси та Кредит», які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України – колишній помічник народного депутата, незаконно вивели активи банку на суму більше одного мільярда гривень».

«Сьогодні одному з учасників злочинної групи - гр. Демченко О. І. - повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за яке законом передбачено до 12 років з конфіскацією майна.

Судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у сумі 41 млн. 340 тис. грн.», - повідомив Ю. Луценко.

Детально про низку кримінальних проваджень щодо сумнівних операцій банку "Фінанси та кредит" (виведення коштів через австрійський банк, кредитування компаній К. Жеваго тощо) читайте тут і тут.

Довідково

Голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Збиток банку «Фінанси та кредит» за 1-е півріччя 2016 року склав 10,4 млрд грн, за підсумками всього 2015 року - 21,05 млрд грн.

Борг банку «Фінанси та кредит» перед НБУ по кредитам рефінансування на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

На 01 вересня 2016 року вкладники банку "Фінанси та кредит" в межах гарантійної суми отримали компенсації на 9,86 млрд грн (94,4% запланованих виплат). Як відомо, відповідні виплати здійснювали, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, що, як і у випадку інших збанкрутілих банків, провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Про відстрочку до 2019 року, яку фармкомпанії Жеваго отримали на сплату 880 млн грн боргів перед банком "Фінанси та кредит", читайте тут.

Про намагання гірничорудної компанії Жеваго стягнути 200 млн грн з Фонду гарантування див. тут.

Про боргові претензії Фонду гарантування до компаній Жеваго читайте тут, тут і тут.

Про судові спори НБУ з Жеваго особисто та його компаніями див. тут.