Луценко: конфісковано ще $200 млн "Сім`ї"

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що "сьогодні вступило у законну силу рішення Соснівського райсуду м. Черкаси про ще одну спецконфіскацію банківських активів мафії Януковича на загальну суму 200 млн доларів".

Нагадаємо, в травні Генпрокуратура повідомила, що Апеляційний суд Донецької області відмовив у відкритті провадження щодо конфіскації 1,5 млрд дол за матеріалами апеляційної скарги адвокатів, «які є представниками підприємств-нерезидентів злочинної організації В.Януковича» (цитата).

Представники влади заявляли про конфіскацію $1,5 млрд Януковича та його оточення. Однак згодом неофіційно уточнювалося, це сума раніше заарештованих кошти не тільки в Ощадбанку, але і в Укргазбанку. Рішення ж Краматорського міського суду Донецької області, яке вступило в силу в кінці квітня, стосується рахунків лише в Ощадбанку, тому й конфіскації, як зазначалося, підлягали $1,3 млрд.

У перелік компаній, чиї рахунки були заарештовані ще в 2015 році входять Foxtron Networks limited, Quickspace Limited, Katiema Enterprises Limited, Loricom holding group ltd, Kviten Solution Limited, Opalcore ltd, Akemi managеment limited, Japelion ltd, Manningford trading limited, Wonderbliss ltd, Sabulong trading ltd. Aldoza investments limited, Baleingate finance limited.

Майже вся сума арештованих коштів спочатку була в цінних паперах. Ці валютні ОВДП мали різні терміни погашення, але до кінця 2016 року всі випуски, крім одного розміром в $200 млн були погашені і кошти зараховані на рахунки, писали ЗМІ. Таким чином, йшлося про конфіскацію з рахунків в Ощадбанку $1,1 млрд - це тіло та нараховані відсотки, а також цінні папери вартістю $200 млн.

За неофіційними даними сайту dubinsky.pro, ті 1,5 млрд дол, які «Сім`я» вивела за кордон, щоб потім інвестувати у валютні облігації України, - належали не тільки Януковичам. Ці гроші були розділені між 10 найвідомішими міністрами команди ВФЯ (10 офшорок - по одній на кожного).

Згідно з цією інформацією, у Януковича фактично було вилучено близько 200 млн дол; майже 1,2 млрд доларів - зовсім у інших членів донецької команди. А ще 120 млн дол – у нардепа-втікача Олександра Онищенка і російського олігарха Павла Фукса, які, як зазначалося, раніше купили офшорні компанії, на які були оформлені ОВДП на таку суму, у представників Януковича.

«Йдеться про дві офшорні компанії - Quickpace і Sabulong, на яких значилися ОВДП на 120 млн дол + близько 25 млн відсотків. До речі, якщо пам`ятаєте, допомагала Януковичу купити ці облігації "кращий глава Нацбанку" Гонтарева», - констатувало видання, посилаючись на власні джерела.

Про офіційну перевірку ГПУ щодо участі групи ICU, співвласницею якої до призначення главою НБУ, була Валерія Гонтарева, в сумнівних операціях "Сім’ї" читайте тут, а коментарі В. Гонтаревої з цього приводу див. тут.

Як писав Finbalance, за даними НАБУ, які наводилися в ухвалі Солом’янського райсуду м. Києва від 04.07.2016, «невстановлені особи з числа народних депутатів» (цитата) відповідно до угод від 15.09.2015 стали бенефіціарними власниками 50% акцій компанії QUICKPACE LIMITED, ще одна фізособа – громадянин Росії – отримала у власність такий же пакет 50%.

Як уточнювалося в документі, QUICKPACE LIMITED фігурувала в переліку компаній-нерезидентів, бенефіціарним власником яких був екс-глава НБУ та віце-прем’єр (слід розуміти, йдеться про Сергія Арбузова, - ред.), і на банківські рахунки та рахунки в цінних паперах яких у липні 2014 року судом було накладено арешт.

Раніше в Генпрокуратурі теж наводили дані, що компанія QUICKPACE LIMITED була підконтрольною С. Арбузову і що в т.ч. на її рахунок в латвійському AS "PrivatBank" накладено арешт.

Зауважимо, що судова ухвала від 04.07.2016 стосувалася кримінального провадження №52015000000000002, досудове слідство по якому здійснює НАБУ, щодо зловживань службових осіб «Укргазвидобування» в 2014-2015 рр., народних депутатів, вищого керівництва держави тощо, по якому проходить у т.ч. екс-нардеп Олександр Онищенко.