Луценко: екс-главі ради директорів Дельта Банку Олені Поповій вручено підозру

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що департамент у сфері економіки ГПУ вручив підозру екс-голові ради директорів Дельта Банку Олені Поповій та ще трьом особам за розкрадання 1,7 млрд грн коштів банку.

«В зоні уваги слідства зокрема укладання завідомо збиткових для Дельта Банку договорів, за якими 150 млн дол були перераховані зловмисниками на підконтрольні підприємства.

Родзинка банкірів - виведення грошей на ТОВ "Бонні і Клайд" з подальшою втечею всіх аферистів за кордон. Ну що ж, ті добігалися. І цих рано чи пізно зловимо», - зазначив Юрій Луценко.

Щодо мажоритарного акціонера Дельта Банку Миколи Лагуна генпрокурор нічого не зазначив.

В офіційному повідомленні Генпрокуратури уточнюється, що ГПУ викрила "незаконну фінансову оборудку службових осіб АТ «Дельта Банк», якою банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків на суму понад 850 млн грн, повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи".  

"Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ «Дельта Банк» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення завідомо збиткових для банку кредитних договорів, перерахували на рахунки українського суб’єкта господарської діяльності грошові кошти у сумі понад 150 млн доларів США, що призначались як передоплата офшорним компаніям-нерезидентам за виконання фіктивних контрактів.

В подальшому, внаслідок укладення завідомо збиткового для банку договору відступлення права вимоги виконання зобов’язань за вказаними кредитними договорами на користь компанії-нерезидента та удаваних фінансових оборудок, кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

Наразі чотирьом учасникам злочинної групи, а саме: голові ради директорів банку, заступнику директора одного з департаментів банку та двом директорам пов’язаних з банком підприємств, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 КК України, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до дванадцяти років з конфіскацією майна.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого злочину, притягнення усіх винних до відповідальності та забезпечення відшкодування збитків", - йдеться в повідомленні ГПУ.

Про кримінальне провадження Генпрокуратури щодо виведення 535 млн дол з «Дельта Банку» (в рамках якого в ГПУ раніше були претензії в т.ч. до службових осіб НБУ) див. тут.

Про кримінальне провадження НАБУ щодо розтрати 12 млрд грн рефінансування НБУ низкою банків (у т.ч. "Дельтою") та залучення до сумнівних операція австрійського банку див. тут.

Про звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна в розкрадання коштів білоруського «Дельта Банку» читайте тут.

Про розслідування прокуратури щодо екс-першого заступника ради директорів Дельта Банку Віталія Масюри див. тут.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут, з Державною іпотечною установою (ДІУ)  тут, з Ощадбанком - тут.

Про невдалі судові спори ліквідатора "Дельта Банку" з позичальниками читайте тут і тут.

Про конфлікти Фонду гарантування через активи Дельта Банку з корпорацією Cargill читайте тут і тут, з "Фокстрот" - тут.

Про намагання Укрексімбанку стягнути 45 млн дол з компанії сестри М. Лагуна див. тут.