Лупін: НБУ готовий до валютних інтервенцій, щоб прибрати "мегакурси"

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін таким чином прокоментував дозвіл Нацбанку щодо відновлення можливості фізосіб купувати безготівкову валюту з подальшим розміщенням її на тримісячному депозиті, пише портал "Мінфін":

"Нацбанк не міг довго забороняти купівлю безготівкової валюти. До війни безготівковий сегмент ринку становив 30−50% від готівкового. Рішення про купівлю валюти з вимогою розміщення на тримісячному депозиті прийнято для того, щоб розтягнути попит на валюту та згладити його. Завдяки цьому не повинно бути сплесків і масової купівлі впродовж окремих днів.

Нацбанк ухвалив рішення про повернення продажу безготівкової валюти в комплекті з рішенням про інтервенції НБУ на готівковому ринку. Ми готові продавати валюту для того, щоб прибрати «мегакурси» як на готівковому, так і на безготівковому ринку.

Можливість купівлі валюти для розміщення на депозиті — це перший крок для повернення безготівкового валютного ринку. Зрозуміло, що коли військовий час закінчиться, після нашої перемоги буде скасована постанова «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» і валютне регулювання повернеться до того, яким було у довоєнний час. Всі нинішні обмеження мають тимчасовий характер.

Загалом же, прогноз курсу до кінця року залежатиме, значною мірою, від ситуації на фронті".