Ліквідатор ВТБ Банку відсудив переплату з податку на прибуток на 25,6 млн грн

Все про економіку та фінанси

07.07.2021 Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов ліквідатора ВТБ Банку до Центрального міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків (у справі №826/3519/18) та зобов`язав податківців подати Держказначейству висновок щодо необхідності повернення ВТБ Банку надміру сплачених грошових зобов`язань з податку на прибуток в сумі 25,6 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ВТБ Банк неодноразово звертався до ДПС із заявами щодо повернення суми переплати з податку на прибуток у розмірі 25,6 млн грн.

При цьому, зокрема, в січні 2018 року податківці в листі до ВТБ Банку зазначили таке: "Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» передбачено велику кількість соціально важливих програм, реалізація яких пов`язана з виконанням дохідної частини бюджету та напруженість планових завдань зі збору платежів до загального фонду державного бюджету, з огляду на що запропоновано ПАТ «ВТБ Банк» розглянути питання щодо можливості залишення наявної переплати з податку на прибуток підприємств, в рахунок погашення податкових зобов`язань з податку на прибуток за результатами майбутніх періодів".

Окружний адмінсуд м. Києва в своєму рішенні від 07.07.2021 серед іншого зауважив: "Стосовно доводів відповідача про те, що позивачем пропущено строк 1095 днів від дня виникнення переплати із заявою щодо повернення таких коштів, суд зазначає, що заяви, про які зазначено вище, подано позивачем у межах визначеного Податкового кодексу України строку".