Ліквідатор "Київенерго" продав "борг" КМДА на 904 млн грн за 5,4 млн грн

Все про економіку та фінанси

У рамках процедури ліквідації АТ "К.Енерго" (раніше називалося "Київенерго") 22 грудня відбувся аукціон з продажу активів банкрута - права вимоги до Київської міської держадміністрації (КМДА) щодо стягнення заборгованості на 904,3 млн грн, яка виникла на підставі Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001, укладеної між КМДА і "Київенерго".

Йдеться про кошти, які, як стверджує "Київенерго", були витрачені ним на поліпшення (реконструкцію, добудову, переоснащення, модифікацію) об`єктів комунального майна (енергетичної інфраструктури) міста Києва, що передавалися в управління для підприємства. Як зазначається, "Київенерго" неодноразово зверталося до Київради і КМДА з вимогою компенсувати витрати, проте позитивної відповіді не було отримано.

Переможцем вказаного аукціону з пропозицією 5,4 млн грн стало ТОВ "ПІК "Укрресурс" (у держреєстрі бенефіціаром цієї компанії вказаний Сімченко Олег Анатолійович; особа з таким же ім`ям була гендиректором "ДТЕК Дніпроенерго").

Як писав Finbalance, 24.09.2020 Госпсуд Донецької області визнав банкрутом АТ “К.Енерго” (бенефіціар - Рінат Ахметов) та відкрив ліквідаційну процедуру.

12.08.2020 суд включив у реєстр вимог кредиторів у т.ч. вимоги "Київгазу" (286,7 млн грн), “Нафтогазу” (162,4 млн грн), “Укртрансгазу” (674,8 млн грн), “Київводоканалу” (73 млн грн), ТОВ "Техпремпоставка" (1,1 млрд грн) тощо.

У серпні 2018 року “Київенерго” передало в управління для комунального підприємства "Київтеплоенерго" київські ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 (забезпечують теплоенергією близько 60% киян). Перед цим для "Київтеплоенерго" передали також тепломережі, котельні і районні теплостанції. Це було пов`язано із закінченням терміну дії договору між "Київенерго" та КМДА на управління енергооб`єктами комунальної власності.

У жовтні 2018 року "Київтеплоенерго", "Нафтогаз" і "Київенерго" підписали мирову угоду, за якою Київтеплоенерго" визнало себе правонаступником за борговими зобов`язаннями "Київенерго" перед "Нафтогазом" у розмірі майже 2,4 млрд грн.

У грудні 2018 року Кабмін погодив реструктуризацію боргу “Київтеплоенерго” перед “Нафтогазом”.