Ліквідатор банку Януковича не зумів відсудити переплату з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

05.11.2020 Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку” та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 11.06.2020 (у справі №640/14835/19), яким представнику ФГВФО було задоволено позов в задоволенні позову до Офісу великих платників податків щодо зобов’язання податківців подати до Державної казначейської служби висновок про повернення надміру сплачених сум грошового зобов`язання з податку на прибуток в розмірі 11,3 млн грн.

Суди констатували, що згідно з нормами Податкового кодексу, в разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов`язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

При цьому за позивачем обліковується заборгованість з податку на додану вартість.

Суд апеляційної інстанції також звернув увагу, що авансові платежі по податку на прибуток були сплачені банком у 2014 році, а представник ФГВФО звернувся з позовом 24.07.2019 - тобто з пропуском 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми податку, а тому в ДПС були відсутні підстави для складення висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Нагадаємо, ФГВФО повідомляв, що 27.01.2021 подав документи держреєстратору юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань для держреєстрації припинення ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку" (ПАТ "ВБР") як юридичної особи.