Ліквідатор банку "Фінанси та кредит": борг компаній, нечужих Поліщуку, - 6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Ліквідатор банку “Фінанси та кредит” Юрій Ірклієнко в інтерв’ю агентству “ЛігаБізнесІнформ” заявив, що загальна заборгованість перед банком семи юросіб, які пов’язані з екс-власником банку “Михайлівський” Віктором Поліщуком, – близько 6 млрд грн.

“Всі сім – це класичний приклад пустих компаній: один директор, формально сформовані значні оборудки, кредити оформлені без належного забезпечення, або із забезпеченням цінність якого завищена в декілька разів. Природньо, компанії позику повернути не в змозі. Велика частина з названих компаній знаходяться в самоліквідації. За даними схемами шахрайства порушено кримінальне провадження”, - зауважив Ю. Ірклієнко.

Нагадаємо, в лютому 2017 року нардеп Костянтин Жеваго, який контролював збанкрутілий банк «Фінанси та кредит», публічно заявив, що екс-менеджмент банку видавав «шахрайські кредити», зокрема, як зазначалося, кредит на $120 млн (з відсотками) для Віктора Поліщука.

За даними Фонду гарантування, на 01.07.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,93 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг цього банку по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Про невдалі спроби ФГВФО продати з дисконтом 80% мільярдні права вимоги банку "Фінанси та кредит" до компаній, нечужих В. Поліщуку, - читайте тут і тут.

Говорячи про інсайдерський портфель банку “Фінанси та кредит, Ю. Ірклієнко зазначив, що “по ряду кредитів, виданих пов’язаним з Жеваго компаніям, дійсно проходить поступове погашення заборгованості, при тому великими сумами”.

“У Жеваго, вочевидь, на даний момент є проблеми з вільними коштами, тому ми бачимо чисто технічне затягування судових процесів, коли окремі позичальники свідомо йдуть у процедуру банкрутства. Однак він дійсно декларує, що готовий розрахуватись зі своїми боргами протягом певного часу. Серед усіх банків, де я призначений уповноваженою особою, це єдиний екс-власник з такою позицією”, - запевнив Ю. Ірклієнко.

Про судові спори між Фондом гарантування та компаніями Костянтина Жеваго (у т.ч. через непогашені інсайдерські кредити) - див. тут.

Раніше Ю. Ірклієнко був у т.ч. ліквідатором банку "Михайлівський". Про цю фінустанову він розповів таке:

"Коли працював з "Михайлівським" – звучали словесні погрози щодо мого життя та здоров’я. Прямим текстом. Були подані заяви в поліцію про загрозу життю. Але результату досі немає.

Коли ми прийшли туди у понеділок – це був шок. Баланс банку, за даними НБУ, станом на ранок п’ятниці був зовсім іншим. Банк вичистили за вихідні дні, напередодні прийняття рішення про визнання його неплатоспроможним. Я досі пам’ятаю ті цифри: по одній угоді вивели з банку 561 млн грн, по другій – 870 млн, по третій – 180 млн грн. Проведено "фіктивне" погашення шляхом перекредитування кредитного портфелю, пов’язаних з Поліщуком (екс-акціонер банку Михайлівський Віктор Поліщук. - Ред.) компаній на 1,2 млрд, виведено кредитний портфель фізичних осіб на 683 млн грн. У касі нічого не було, коррахунок майже порожній. Більше того, зачистили базу даних клієнтів, поставили блоки на важливе програмне забезпечення. Нам доводилося усе це відновлювати.

Наскільки мені відомо, зараз справи про виведення активів з банку Михайлівський в рамках кримінального провадження знаходяться на стадії передачі до суду. У них фігурують члени правління та топ-менеджменту. В притягненні винних до відповідальності важливо виявити ідеологів злочину, а не звичайних виконавців".

Про кредити банку "Михайлівський" для компаній, не чужих Віктору Поліщуку, а також супровідні кримінальні провадження через сумнівні операції банку читайте тут.

Про реструктуризацію Ощадбанком боргів компаній, пов’язаних з Віктором Поліщуком, - див. тут і тут.