Le Temps: син Ахметова купив ще одну віллу біля Женеви

Все про економіку та фінанси

31-річний старший син Ріната Ахметова Дамір володіє двома віллами на березі Женевського озера у Швейцарії загальною вартістю 100 млн франків, йдеться у статті швейцарської Le Temps, пише Liga.net.

У березні цього року повідомлялося, що Дамір Ахметов купив у передмісті Женеви віллу вартістю 60 млн франків.

Але, як з`ясувало швейцарське видання, з грудня 2020 до березня 2021 року він купив у Колонж-Беллерів (кантон Женева) не одну, а дві сусідні ділянки загальною площею 20 000 кв.м. Загальна площа об`єктів – близько 1000 кв.м, крім підвальних приміщень.

Друга вілла нібито обійшлася сім`ї олігарха в 40 млн франків (близько 1,2 млрд грн).

Видання звертає увагу на можливі зв`язки Ріната Ахметова з президентом-утікачем Віктором Януковичем, а також вказує на зв`язки українського мільярдера з американським консультантом Полом Манафортом, засудженим у США за ухилення від сплати податків та порушення закону про лобізм.

Дамір Ахметов (1988 року народження) є членом наглядової ради найбільшої української гірничо-металургійної групи Метінвест, а також групи ДТЕК, які належать Рінату Ахметову. Із 1998 року навчався у Швейцарії та Великій Британії. Із 2013 року є заступником директора компанії SCM Advisors.

2019 року журналісти Bihus.info повідомили, що Ахметов будує маєток площею 12 000 кв. м. у селі Плюти під Києвом.

У січні 2020 року холдинг SCM Ахметова купив найдорожчу віллу на Лазурному березі у Франції. Ахметову також належать два маєтки в Донецьку та Криму. Їх він втратив після російського вторгнення до України 2014 року.