Лавров: Росія готова розірвати відносини з ЄС, "хочеш миру - готуйся до війни"

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров заявив, що Москва готова до розриву відносин з Євросоюзом. Він сказав це в інтерв`ю на YouTube-каналі "Соловйов Live", фрагмент розмови опублікований на сайті МЗС РФ, передає "Європейська правда".

"Виходимо з того, що ми готові", - заявив Лавров, відповідаючи на питання, чи йдеться до розриву з ЄС.

"У випадку, якщо ще раз побачимо (як уже відчули неодноразово), що в якихось областях накладаються санкції, що створюють ризики для нашої економіки, в тому числі в найбільш чутливих сферах. Ми не хочемо ізолюватися від світового життя, але треба бути готовим до цього. Хочеш миру - готуйся до війни" – заявив глава МЗС РФ.

Як повідомлялося, ЄС працює над пропозиціями щодо санкцій проти Росії у зв`язку з рішенням російського суду щодо опозиціонера Алексєя Навального.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррелль заявив у вівторок, що наступні кроки ЄС можуть включати санкції, і що він "висуне конкретні пропозиції".

Обговорення нових санкцій відбувається після того, як Борреля гостро розкритикували у зв`язку з принизливою поїздкою в Москву минулого тижня, коли міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров використав спільну пресконференцію, щоб принизити блок.

Росія одночасно оголосила про висилку трьох дипломатів з Польщі, Німеччини та Швеції нібито за їх участь протестах проти ув`язнення Навального. Країни ЄС відповіли взаємністю. 

P.S.

Згодом в МЗС РФ сказали, що Росія готова до розриву відносин з Євросоюзом у разі, якщо такий крок буде ініційований Брюсселем, констатує DW.

"Ми готові до розриву, якщо він пройде з ініціативи ЄС", - сказали журналістам у російському зовнішньополітичному відомстві, цитує інформагентство "Інтерфакс".

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков своєю чергою стверджує, що слова Лаврова цитуються в ЗМІ поза контекстом. Він пояснив, що зміст його заяви полягав у тому, що Москва воліла б розвивати відносини з Брюсселем, але при цьому треба бути готовим до гіршого.

"Засоби масової інформації ось цей заголовок, який став сенсаційним, подають без контексту, і це велика помилка ЗМІ, це помилка, яка саме спотворює зміст. Який навпаки, полягає в тому, що ми не хочемо цього, ми хочемо розвивати відносини з Євросоюзом, але, якщо Євросоюз піде цим шляхом, то тоді - так, ми будемо готові", - сказав Пєсков журналістам.

За його словами, про це і говорив глава МЗС РФ. "А сенс спотворили і подали цей сенсаційний заголовок таким чином, що Росія мало не сама ініціюватиме розрив відносин з Євросоюзом", - зазначив Пєсков.

В ЄС критично сприйняли заяви очільника російського зовнішньополітичного відомства. Так, офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, коментуючи слова Лаврова, заявив, що Брюссель розцінює дії Москви як небажання йти на діалог і співпрацю.

"Взаємовигідна співпраця буде завжди, коли інша сторона готова до такої співпраці і діалогу. Росія явно дала зрозуміти, що вона не готова йти в цьому напрямку. Це було зроблено за допомогою багатьох сигналів, а не тільки за допомогою цього інтерв`ю", - вказав Стано на пресконференції, зазначивши, що керівництво ЄС "в курсі того, як Лавров був процитований в пресі, і в якому трактуванні Кремль потім спробував представити його слова".

У свою чергу в МЗС ФРН у коментарі кореспонденту DW заявили, що влада Німеччини "неприємно здивована" висловлюванням Лаврова про готовність країни розірвати відносини з Європейським Союзом.

Відносини Росії і ЄС останніми тижнями перебувають у стадії загострення. Так, МЗС РФ 5 лютого оголосив персонами нон грата трьох співробітників дипломатичних представництв ФРН, Польщі та Швеції. Російська сторона звинуватила їх в участі в акціях протесту 23 січня в Москві і Санкт-Петербурзі. Берлін, Стокгольм і Варшава у відповідь повідомили про висилку трьох російських дипломатів.

А верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель після триденного візиту до Москви звинуватив владу РФ у відсутності готовності до діалогу. Зустріч з Лавровим підтвердила, що "Європа і Росія рухаються в різні боки", заявив європейський дипломат. Боррель має намір запропонувати запровадити санкції щодо Росії. Міністри закордонних справ держав ЄС обговорять це питання 22 лютого.