Латвія вбачає ризик інциденту між НАТО і РФ на кордоні з Білоруссю

Все про економіку та фінанси

Міграційна криза на кордоні Литви та Білорусі, а також російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021" підсилюють імовірність інцидентів за участю сил НАТО в країнах Балтії і Польщі, розповів в інтерв`ю Financial Times міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич, пише zn.ua.

Латвійський дипломат вважає, що навчання військових РФ і Білорусі з 10 по 16 вересня несуть ризики "непорозуміння, деяких дій, явно не дозволені начальством".

"У вас прикордонна криза, у вас проходять великі військові навчання біля кордонів НАТО, ви збільшили присутність прикордонників і військових формувань на нашій стороні, - литовській, естонській, польській. Звичайно, це збільшує ймовірність виникнення інцидентів", - сказав Рінкевич в інтерв`ю.

Міністр закордонних справ Латвії додав, що нелегальних мігрантів з Іраку в сусідній Литві, які переходять кордон з Білоруссю, режим Лукашенка використовує як зброю. Рінкевич назвав це чітким проявом гібридної війни.

Він привітав рішення влади Іраку зупинити всі рейси в Білорусь.

На початку липня Литва оголосила режим екстремальної ситуації через наплив мігрантів з території Білорусі. 9 липня Литва оголосила про будівництво дротяної стіни на кордоні з Білоруссю. Вона з`явиться поблизу міста Друскінінкай. Огорожа на кордоні з Білоруссю буде коштувати Литві понад 40 мільйонів євро.