Kyiv Post: СБУ та ДБР мають претензії до Рожкової через консультантів Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Видання Kyiv Post з посиланням на дані Офісу генпрокурора пише, що перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова та ще кілька співробітників Нацбанку фігурують в кримінальному провадженні СБУ та ДБР щодо залучення держструктурами України компаній Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells, Asters до процесу виявлення можливих сумнівних операцій у Приватбанку (за період до націоналізації), а також відповідних супровідних судових спорів.

Раніше цю справу розслідувало НАБУ.

Як зазначається, фігурантам можуть загрожувати звинувачення в розкраданні коштів й держзраді.

Згодом К. Рожкова заявила, що "сьогодні вже і всередині Національного банку ведуться внутрішні розслідування щодо нашої співпраці з агенством Kroll та юридичними радниками" (цитата).

Прес-служба НБУ в коментарі для "Радіо Свобода" наголосила, що Нацбанк «продовжує захищати законність рішень щодо націоналізації Приватбанку і твердо стоїть на позиції, що винні у зловживаннях особи мають бути притягнуті до відповідальності за доведення до банкрутства найбільшого банку в Україні» (цитата).

Заступник глави НБУ Ярослав Матузка в коментарі "Економічній правді" наголосив, що законність та доцільність співпраці НБУ з компанією Kroll "жодним чином не ставиться під сумнів" (цитата).

Як писав Finbalance, ще 25.09.2019 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчих Державного бюро розслідувань та в рамках кримінального провадження №62019000000001311 надав їм доступ до документів (з можливістю вилучення копій), які знаходяться в ПриватбанкуНБУМінфіні та стосуються співпраці цих держструктур з Kroll, Hogan Lovells, AlixPartners, ТОВ "Астерс" і ТОВ "Астерс Консалт" (йдеться про укладені між ними договори, щодо здійснених розрахунків, процедуру закупівлі послуг тощо).

Приватбанк заявляв, що 26.07.2019 - на наступний день після завершення слухання справи проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії і Уельсу - банк отримав постанову українського суду з вимогою надати детективам НАБУ всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів. Як зазначалося, підставою для слідчих дій детективів НАБУ були заяви 2017-2018 рр. від нардепів ВР минулого скликання О. Дубініна і В. Купрія, яких у відкритих джерелах пов’язували з екс-власниками націоналізованого банку. "Провадження по їхніх скаргах були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року", - зазначали в Приватбанку.

При цьому в НАБУ констатували, що не вилучали документації про юристів Приватбанку, яка стосується судового процесу банку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Англії. «Також інформуємо, що детективи НАБУ під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні не вилучали документів Приватбанку стосовно тактики і стратегії дій адвокатів у Високому суді Англії», — наголошували в НАБУ.