Курс долара до світових валют зріс до 20-річного максимуму: рухається до паритету з євро

Все про економіку та фінанси

У четвер долар опинився на порозі найвищого рівня за два десятиліття. Курс долар/євро рухається до паритету, пише Reuters, констатує "РБК-Україна".

Єна впала до 20-річного мінімуму і пробила рівень 130 за долар після того, як Банк Японії пообіцяв щодня купувати необмежену кількість 10-річних облігацій для захисту своєї дохідності. Падіння японської валюти підняло індекс долара до 103,70, найвищого рівня за п`ять років. Подальше просування вище 103,82 призведе до тестування рівнів кінця 2002 року.

На думку аналітиків, сильніший долар, ймовірно, чинитиме тиск на ринки, що розвиваються, а також загальмує економіку США.

Що стосується інших валют, енергетична криза в Європі вдарила по єдиній валюті, при цьому євро протестував основну підтримку на рівні 1,0543 долара.

Падіння євро до п`ятирічного мінімуму відроджує ймовірність того, що валюта досягне паритету по відношенню до долара вперше за два десятиліття, оскільки побоювання рецесії в єврозоні спонукають інвесторів робити ставки на падіння євро.

Над ринками нависла невизначеність щодо економічних наслідків війни Росії проти України, про що свідчить припинення Росією поставок газу до Польщі та Болгарії.