Курченко вперше потрапив до санкційного списку України

Все про економіку та фінанси

До списку санкцій Ради національної безпеки і оборони вперше внесений олігарх-утікач Сергій Курченко. Відповідний указ президента №126/2018 про введення в дію рішення РНБО опублікований на сайті відомства, пише "Економічна правда".

Зазначається, що рішення ввести економічні та інші обмежувальні санкції, які були запропоновані Кабінетом міністрів, Службою безпеки та національним банком, було ухвалене 2 травня.

У додатку до рішення РНБО повідомляється, що в списку фізичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції), зазначений і бізнесмен, власник групи компаній "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" Сергій Курченко.

У документі пояснюється, що дані санкції передбачають блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном); запобігання виведенню капіталів за межі України; заборону участі в приватизації, оренди державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах; повну або часткову заборону здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких є особи, щодо яких застосовані санкції відповідно до цього закону.

Також Курченку заборонена видача дозволів, ліцензій Національного банку на здійснення інвестицій в іноземній державі, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави і ін.

Термін дії санкції - три роки.

Всього у списку 1748 осіб.