Кулеба: головна вимога РФ - переговори з ватажками "ДНР" і "ЛНР", цього не буде

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу заявив, що головна вимога РФ - щоб Україна розпочала прямі переговори з ватажками "ЛНР" і "ДНР". За його словами, таких переговорів не буде, пише "РБК-Україна".

"Цього не станеться, це питання принципу", - наголосив міністр.

Він зазначив, що прямі переговори з бойовиками не передбачені мінськими угодами, це не відповідає тому, як розвивався цей конфлікт.

"Це конфлікт між Україною та Росією, що вилився в російську агресію, і ми вестимемо переговори з ними", - сказав Кулеба.

За його словами, мета Росії полягає в тому, щоб у такий спосіб зняти з себе будь-яку відповідальність за те, що відбувається на Донбасі, виставивши себе не як учасника конфлікту.

Дмитро Кулеба вважає, що Росія неминуче буде дестабілізувати Україну. Але на сьогодні ще є шанс запобігти військовій операції.

За його словами, ситуація на Донбасі є крихкою, але важких боїв немає.

"Кількість російських військ стає все більшою, але ми вважаємо, що зараз план Росії полягає в тому, що використати загрозу застосування сили, щоб дестабілізувати Україну зсередини, посіяти паніку і змусити нас йти на поступки", - заявив Кулеба.

Він підкреслив, що основний план Росії - військове вторгнення - передбачає не тільки концентрацію військ, а й проведення кібератак, поширення дезінформації, і це відбувається вже зараз.

"Наш головний пріоритет - не дозволити Росії реалізувати її основний план, але Україна готова до будь-яких сценаріїв, ми не повинні виключати нічого, але ми розуміємо, що військова операція - це те, що вони (росіяни, - ред.) поки тримають в кишені, вони не будуть вдаватися до цього до використання інших варіантів", - сказав Кулеба.

Під ударом не тільки Україна

Міністр вважає, що західним країнам важливо домогтися успіху в цій кризі, тому що в останні роки Росія атакує не тільки Україну. Зокрема, щодо європейських країн відбуваються кібератаки, дезінформації, завищення цін на газ і т. д.

"Боротьба в Україні - це боротьба не тільки за Україну, це боротьба за стабільність ЄС, Заходу в широкому сенсі слова, за захист їх принципів від тих, хто намагається кинути їм виклик", - підкреслив Кулеба.

Україні важлива будь-яка допомога

Міністр додав, що будь-яка допомога Україні від інших країн цінна, але зараз обставини зрушують фокус з "soft power" на "hard power", маючи на увазі постачання зброї та жорсткі економічні санкції проти РФ.

"Позиція нашого уряду така: дестабілізуючі дії РФ, що включають кібератаки, дезінформацію, економічний тиск, атаки на критичну інфраструктуру - неминучі, вони вже відбуваються. Але у нас ще є шанс запобігти військовій операції", - сказав Кулеба.

Не Україна повинна йти на поступки

Також глава МЗС підкреслив, що Україна, на відміну від РФ, виконує взяті на себе зобов`язання з мирного врегулювання на Донбасі, зокрема, передбачені комюніке Паризького саміту "нормандської четвірки" в грудні 2019 року.

"Зараз не Україна повинна йти на поступки, а Росія", - підкреслив міністр.

За його словами, підхід, при якому Україна має йти на якісь поступки, щоб зробити Росію менш агресивною, не спрацював.

"Ми були більш ніж конструктивними в останні роки, ми конструктивно налаштовані і зараз, але на поступки повинна йти Росія", - констатував міністр Кулеба.

Відповідь США на вимоги РФ

За словами глави МЗС України, письмову відповідь США щодо вимог РФ про т.зв. «гарантії безпеки» Україна бачила до того, як її передали Росії. Кулеба зазначив, що з українського боку заперечень немає, інформує zn.ua.

«Ми бачили письмову відповідь США до того, як вона була передана Росії. Заперечень з української сторони немає. Важливо, що США залишаються в тісних контактах з Україною до і після всіх контактів з Росією. Без України немає рішень щодо України. Золоте правило», – зауважив Кулеба.