Кубраков: Росія зруйнувала 20-30% інфраструктури України на понад $100 млрд

Все про економіку та фінанси

За майже два місяці війни Росії проти України було знищено до 30% української інфраструктури на суму понад 100 млрд дол, заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, пише Reuters, констатує zn.ua.

«Практично всі складові нашої транспортної інфраструктури так чи інакше постраждали. Від 20% до 30% усієї інфраструктури з різним ступенем пошкодження, з різним ступенем руйнування», - заявив Кубраков.

За словами міністра понад 300 мостів, десятки з яких є залізничними, було зруйновано або пошкоджено, більше ніж 8000 км доріг тепер потребують капітального ремонту. Подекуди, на звільнених від російських окупантів територіях, вже почалося відновлення інфраструктури.

«Якщо говорити про дороги, мости та житлові будинки, я вважаю, що майже все можна відновити за два роки… якщо всі працюватимуть швидко», — вважає О.Кубраков.

Стосовно джерел фінансування відбудови України міністр визначає декілька імовірних варіантів. Перший - заморожені активи Російської Федерації, та другий - створені європейські та американські фонди з відновлення української інфраструктури.

Стосовно першого, в Європейському союзі та США вже розробляють механізми, яким чином «прозоро» це можна буде зробити.

«Я вважаю, що це справедливо, такий механізм ніколи не застосовувався... Це буде вперше», - заявив Олександр Кубраков та додав, що створення такого механізму вимагатиме певної піонерської роботи: «Прецедентів ще не було. Чи був прецедент, коли одна країна в Європі нападала на іншу у 21 столітті?».