Кубів про рефінансування банків: я зробив все максимально правильно

Все про економіку та фінанси

Перший віце-прем’єр – міністр економічного розвитку й торгівлі Степан Кубів (який в лютому-червні 2014 року був і главою НБУ) в інтерв’ю виданню «Страна» прокоментував критику на свою адресу щодо рефінансування банків у першій половині 2014 року, коли він очолював Нацбанк:

«Чи вчинив я правильно? Я зробив все максимально правильно, виходячи з ситуації на той момент. У тих умовах ми були позбавлені можливості провести системну глибоку аналітику, а діяти треба було швидко. Тому ми ухвалювали колективне рішення правління НБУ. Тоді мова йшла про порятунок банківської системи країни. Чи робив я помилки? Так, здійснював. Головна помилка була в тому, що я не добив всі конвертаційні фірми.

Всі рішення по рефінансу я не приймав одноосібно, а правління - колективний орган, за умови, що всі голосують "за". У нас було багато питань, в тому числі, по Приватбанку і ряду інших банків. Тоді в присутності всіх членів правління я набирав Дубілета (голова правління ПриватБанку) по гучному зв`язку, і ми дискутували. Жодне рішення не приймалося просто, ми діяли виходячи з почуття відповідальності», - зазначив С. Кубів.

Про розслідування Генпрокуратури щодо сумнівних операцій банку "Надра", доведення його до банкрутства, залучення рефінансування за часів керівництва в НБУ С. Кубіва читайте тут.

Про розслідування Генпрокуратури щодо зловживань із коштами рефінансування в "Дельта Банку" (який за часів керівництва в НБУ С. Кубіва отримав рефінанс на 7,5 млрд грн) - див. тут.