Кропачов приватизував залізничні шляхи до шахти Ахметова та держкомпанії

Все про економіку та фінанси

ТОВ "Укрдонінвест" Віталія Кропачова виграло приватизаційний аукціон з купівлі цілісного майнового комплексу промислового залізничного транспорту "Димитровуглевантажтранс" у Мирнограді Донецької області, пише "НВ".

Компанія Кропачева запропонувала за актив 301 млн грн, у 4,5 рази вище за стартову ціну, що становила 67,06 млн грн, повідомляє Фонд держмайна.

У конкурсі також брали участь компанії ТОВ "Вуглепромтранс" (запропонувала стартову ціну) і ТОВ "Коал Транс" (запропонувала 300 млн грн).

До складу комплексу входять 18 будівель та споруд загальною площею 13,52 тис. кв. м. Об`єкт розташований на території площею 56,9 га, на 14 ділянках. У його складі - 30 об`єктів інфраструктури, зокрема, автодороги, мости, шляхи та ін., а також 82 одиниці рухомого майна: легкові та вантажні автомобілі, автобуси, тепловози, вагони, колійні машини та ін.

Компанія "Димитровуглевантажтранс" працює на двох ділянках під`їзних шляхів:

— примикає до станції Удача, обслуговує "Шахтоуправління "Покровське", збагачувальну фабрику "Свято-Варваринська";

— примикає до станції Покровськ, обслуговує підприємства "ЦЗФ "Мирноградська", ДП "Мирноградвугілля".

Раніше, в 2001 році комплекс "Димитровуглевантажтранс" був переданий в оренду компанії "Вуглепромтранс" (до того мала назву "Димитровпогрузтранс") Віктора Нусенкіса, структурам якого також належали "ШУ "Покровське" і ЗФ "Свято-Варваринська".

Договір оренди був укладений до квітня 2021 року і вважався автоматично продовженим до укладення нового договору з переможцем приватизаційного аукціону.

В результаті ШУ "Покровське" і ЗФ "Свято-Варваринська" перейшли під контроль холдингу "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського — остаточно в березні 2021 року. У власність "Метінвесту" також перейшла і компанія "Вуглепромтранс", яка формально брала участь у приватизаційному конкурсі.

ЦЗФ "Мирноградська" належить самому Кропачеву, а ДП "Мирноградвугілля" ЗМІ відносили до сфери його впливу через лояльний менеджмент. За фактом нанесення збитків "Мирноградвугіллю" НАБУ в 2020 році було розпочато кримінальне провадження, яке досі не передано до суду.

Віталій Кропачев у рейтингу найбагатших українців, складеному НВ і Dragon Capital за підсумками 2020 року, займає 96 місце зі статком $81 млн.

До приходу до влади Володимира Зеленського, протягом декількох років Віталія Кропачева у ЗМІ називали не інакше як «смотрящий» за державними вугільними активами. А його стрімкий злет у рейтингу найбагатших українців пояснювали тісними зв’язками з оточенням п’ятого президента України Петра Порошенка. Зокрема, з екс-нардепом Ігорем Кононенком.