Кремль: Путін хоче обговорити з Байденом питання невступу України в НАТО

Все про економіку та фінанси

Президент Росії Володимир Путін на майбутньому онлайн-саміті з президентом США Джо Байденом підніматиме питання гарантій невступу України до НАТО, а також закріплення їх у відповідному документі, заявив помічник російського президента Юрій Ушаков, пише "РБК-Україна" з посиланням на російське інформагентство.

"Наші пропозиції про необхідність проведення спільно з колегами - провідними країнами - роботи по досягненню відповідних юридичних домовленостей, які виключили б будь-яке подальше просування НАТО на схід, і розміщення на території суміжних держав, включаючи Україну, загрозливих нам збройових систем", - зазначив він.

"Це питання з бородою. СРСР і Росії давалися усні запевнення про те, що НАТО не буде просуватися на схід до території Росії. Виявилося, що усні запевнення нічого не варті. Хоча певна фіксація запевнень робилася. У нас є запис відповідних бесід", - сказав Ушаков. 

За його словами, майбутні переговори Путіна і Байдена можуть відбутися "вже в найближчий час, в найближчі дні".

"Власне кажучи, у нас є і конкретна дата, і час проведення цієї відеоконференції, але вважаю, що краще дочекатися остаточного узгодження всіх параметрів з американською стороною. І тоді ми вже можемо це офіційно оголосити", - додав він.