Кредитори заявили про вимоги до "Алчевського меткомбінату" на понад 125 млрд грн

Все про економіку та фінанси

12 серпня Госпсуд Луганської області повторно порушив провадження в справі №913/444/18 про банкрутство ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів (до 05.12.2019 включно).

Згідно з судовими матеріалами, раніше суд отримав заяви низки компаній з кредиторськими вимогами до “Алчевського меткомбінату”, в т.ч.

- MARGIT HOLDINGS LIMITED (Кіпр; ця структура пов`язана з російським ВЕБом) - з вимогами на 75,8 млрд грн;
- INDUMET LIMITED (Кіпр) - 28,9 млрд грн;
- Landmont Limited (Кіпр) - 3,85 млрд грн;
- FLODINAL LIMITED (Кіпр) - 1,8 млрд грн;
- Річком Лімітед (Кіпр) - 1,55 млрд грн;
- SOCIETE GENERALE (Франція) - 1,4 млрд грн;
- BPIFRANCE ASSURANCE EXPORT (Франція) - 779 млн грн;
- Raiffeisen Bank International AG (Австрія) - 606 млн грн;
- Puyang Refractories Group Co, Ltd (Китай) - 280 млн грн;
- ING DIBA AG (Німеччина) - 271 млн грн;
- Alwen Trading Limited (Британські Віргінські Острови) - 258 млн грн.

- ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» - 5,27 млрд грн;
- ПАТ «Алчевський коксохімічний завод» - 1,84 млрд грн;
- ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання» - 871 млн грн;
- ТОВ «Сотіс-Груп» - 650 млн грн;
- ТОВ «Інвестиційно-Кредитний Альянс» - 311 млн грн;
- ПАТ «НАК «Нафтогаз України» - 295 млн грн.

ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" входить в корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), основними контролерами якої з 2010 року вважаються структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (ВЕБ.РФ). Серед міноритаріїв “ІСД” - Сергій Тарута та Олег Мкртчан (нещодавно засуджений у Росії до 9 років колонії).

За даними російських ЗМІ, в 2010 році ВЕБ профінансував угоду з придбання ІСД на 1-2 млрд дол. І незадовго до укладання угоди Фонд національного добробуту (РФ) позапланово розмістив на депозиті у ВЕБі 2 млрд дол, що давало підстави для припущень щодо політичного сприяння цій угоді. Загальні інвестиції в українську металургію у ВЕБі оцінювали на 8 млрд дол.

Як повідомлялося, колишні партнери по корпорації ІСД - Сергій Тарута, Віталій Гайдук і Олег Мкртчан - судяться між собою в Лондоні щодо продажу половини акцій корпорації ІСД росіянам. Ціна питання - понад мільярд доларів. Зокрема, В. Гайдук і його дружина вважають, що партнери не доплатили при виході з бізнесу $1 млрд. При цьому С.Тарута подав перехресні позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагає половину акцій в столичному п`ятизірковому готелі Hyatt та “Українській гірничо-металургійній компанії”. Цими активами бізнесмени спільно володіли до угоди з росіянами.

У грудні 2017 року “ІСД” заявила про втрату контролю над ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», що знаходяться на окупованій частині Донбасу. За даними ЗМІ, меткомбінат перебуває під контролем структур Сергія Курченка.

У 2013 році Сергій Тарута оцінював борг ІСД перед західними банками на 2,5 млрд дол.

ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" у фінзвітності за 2015 рік наводило дані про довгострокову заборгованість по банківським кредитам на 51,6 млрд грн та 10,2 млрд грн короткострокової заборгованості, а також 7,2 млрд грн боргу за товари/роботи/послуги.

При цьому в судовому порядку про вимоги до меткомбінату заявляли в т.ч. УкрексімбанкРайффайзен Банк Аваль, а також “Метінвест”.