Кредитний портфель Укргазбанку в 2021 році зріс на 7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними Укргазбанку, його кредитний портфель за 2021 рік збільшився на 7 млрд грн, що в тому числі сприяло покращенню показника чистої процентної маржі до рівня 4,6% (2,5% – за результатами 2020 року). При цьому показник адекватності регулятивного капіталу банку становить 18,8%.

Як зазначається, такий приріст зумовлений здебільшого за рахунок активного кредитування українського бізнесу. Значну уваги банк також приділяв і підтримці населення – за рік кількість виданих кредитів зросла на 22%. Так, загалом за 2021 рік було видано 5531 кредит на придбання нових квартир та автомобілів, у т.ч. 4054 автокредити – на нові автівки (в тому числі й електромобілі), а 1477 - це кредити на житло.

У 2021 році Укргазбанк також зосередився і на проєктах сталого розвитку – з підвищення енергоефективності (в т. ч. у транспортній галузі), відновлюваної енергетики, екологічного будівництва, системи акумулювання та зберігання енергії, утилізації відходів, підвищення ефективності використання водних ресурсів.

«За перший рік роботи у дещо новому для нас напрямі вже маємо непогані результати. У 2021 році видали понад 300 екокредитів на 2 млрд грн, що забезпечило зменшення викидів СО2 на 140 тисяч тонн. Серед них близько 500 млн – проєкти сталого розвитку. Звісно, через пандемію, продовжуємо підтримувати проєкти у сфері медицини», - зазначив глава правління Укргазбанку Андрій Кравець.

Нещодавно Міжнародна фінансова організація (IFC) відзначила своїх провідних партнерів з торговельного фінансування в рамках 10-ї щорічної премії. Державний Укргазбанк отримав звання «Найактивніший банк-емітент у Східній Європі». У рамках глобальної програми фінансування торгівлі IFC у 2021 році Укргазбанк здійснив операцій на суму понад 90 млн доларів.