Кредитні спілки отримали право тимчасово призупинити свою діяльність, - закон

Все про економіку та фінанси

НБУ провів зустріч із представниками ринку кредитних спілок та розповів про найближчі регуляторні зміни, які слід враховувати ринку в своїй діяльності.

1. Незабаром буде відновлене звітування до НБУ (крім кредитних спілок на тимчасово окупованих територіях). З початку повномасштабного вторгнення росії учасники ринку небанківських фінпослуг могли не звітувати. Нині ринок оговтується від шоків війни.

2. У період дії воєнного стану та впродовж трьох місяців після його завершення кредитні спілки можуть тимчасово призупинити свою діяльність.

Отже, вони можуть:

- тимчасово не повертати вклади та не сплачувати проценти за ними;
- не виплачувати премії та бонуси працівникам;
- не збільшувати обсяг капітальних інвестицій за основними засобами тощо.

"Це дасть змогу кредитній спілці відновитися, акумулювати резерви та виконати свої зобов`язання перед своїми членами і продовжити роботу після війни.

Вищенаведені зміни будуть запроваджені після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв`язку із введенням воєнного стану в Україні", - констатує НБУ.

3. Кредитні спілки під час дії воєнного стану можуть анулювати ліцензію за спрощеною процедурою.

"Головна умова – відсутність зобов’язань за вкладами членів спілки. Цей крок дає змогу зменшити витрати кредитної спілки, яка фактично не надає фінансові послуги", - пояснює НБУ.

Відповідні зміни вже набрали чинності згідно з постановою правління НБУ від 27 липня 2022 року №160 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року №39".