Кредитні спілки обговорили з регулятором заходи підтримки ринку під час війни

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що провів зустріч з представниками кредитних спілок і обговорив можливі дії на підтримку ринку під час війни.

Можливість тимчасового зупинення діяльності кредитних спілок із власної ініціативи на час дії воєнного стану.

Як зазначає регулятор, з його ініціативи обговорили можливість внесення змін до законодавства стосовно надання кредитним спілкам права ухвалити рішення про тимчасове зупинення діяльності.

"Це дасть змогу кредитним спілкам накопичити достатній рівень ліквідності та відновити діяльність, повністю виконавши всі зобов’язання перед членами спілок.

Національний банк та учасники ринку домовилися продовжувати активну взаємодію щодо запровадження такої можливості для вітчизняних кредитних спілок", - йдеться в повідомленні НБУ.

Продовження пом’якшення регуляторних вимог до кредитних спілок та відтермінування впровадження нових ліцензійних вимог

Регулятор нагадує, що не буде застосовувати заходи впливу за порушення обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінактивами, а також за порушення строків проведення чергових загальних зборів членів кредитної спілки за підсумками 2021 року.

Крім того, регулятор уже відтермінував до завершення воєнного стану низку вимог Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг.

Зокрема, Національний банк не застосовуватиме заходів впливу за порушення вимоги щодо наявності власного капіталу. Крім того, відтерміновано подання до Національного банку відомостей щодо зміни керівників, ключових осіб, власників істотної участі, змін у діяльності відокремлених підрозділів.

Регулятор вже дозволив не подавати значну кількість документів відповідно до вимог вищезазначеного положення.

Відтермінування звітування.

"Національний банк не застосовуватиме заходів впливу за порушення термінів подання звітності. Проте, якщо є можливість подавати звітність, слід це робити. Ця інформація необхідна регулятору для оперативного реагування на потреби ринку", - зауважує НБУ.

Відтермінування подання звітності у форматі XBRL.

До скасування воєнного стану в Україні Національний банк не застосовуватиме заходів впливу за відтермінування подання звітності у форматі XBRL.