Кредитні держпрограми: Мінфін і НБУ обговорили компенсацію процентних ставок для банків

Все про економіку та фінанси

НБУ та Мінфін повідомляють, що 1 червня відбулося засідання Ради з фінансової стабільності (РФС), на якому розглядалося в т.ч. питання поточної роботи і подальшого розвитку держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%».

Як зазначається, під час війни ця держпрограма стала основним драйвером підтримки бізнесу за рахунок надання кредитних ресурсів.

Так, за час дії воєнного стану у межах програми банки надали майже для 8 тисяч підприємств та ФОП понад 28 млрд грн кредитів, у тому числі 17 млрд грн надано агропідприємствам для посівної кампанії. Загальний обсяг укладених договорів станом на 27 травня перевищив 117 млрд грн. Підтримкою скористались понад 42 тис. підприємств та ФОП. Наразі банки щотижнево надають 3-4 млрд грн кредитів бізнесу й темпи розвитку Програми постійно зростають.

"Члени РФС підтримали наміри Міністерства фінансів України актуалізувати разом із Фондом розвитку підприємництва плани розвитку державних програм сприяння кредитуванню для подальшої підтримки українського бізнесу та належного виконання зобов’язань перед банками з компенсації процентної ставки", - йдеться в заяві НБУ та Мінфіну.

Участь у засіданні взяли члени Ради з фінансової стабільності: голова НБУ Кирило Шевченко, міністр фінансів Сергій Марченко, директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, голова НКЦПФР Руслан Магомедов, заступники голови НБУ Юрій Гелетій та Ярослав Матузка, заступник міністра фінансів Юрій Драганчук. Також були присутні перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступники голови НБУ Сергій Ніколайчук та Олексій Шабан, член НКЦПФР Максим Лібанов, заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.