Кредити під 5-7-9% для МСБ та портфельні гарантії: що планує Кабмін на 2022-2024 роки

Все про економіку та фінанси

Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що Бюджетна декларація на 2022 – 2024 роки передбачає держпідтримку для аграріїв у наступні три роки в загальному обсязі 13,5 млрд гривень.

“Також малий та середній бізнес матиме доступ до 13,3 млрд грн у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» і гарантій Фонду розвитку підприємництва, а також до 10 млрд грн щорічно завдяки частковому гарантуванню державою їх боргових зобов’язань через інструмент портфельних гарантій”, - додав чільний представник Мінфін.

За його словами, в 2022-2024 роках держава планує витратити 240,6 млрд грн на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг державного та місцевого значення, комунальних доріг та забезпечення безпеки дорожнього руху.

“Головний розпорядник бюджетних коштів за цим напрямом Укравтодор планує, що це дозволить побудувати, реконструювати та відремонтувати близько 43 000 км доріг державного значення і 119 000 км доріг місцевого значення. Завдяки цьому кількість дорожньо-транспортних пригод має скоротитись орієнтовно на 7%”, - зауважив Д. Улютін.

“Якщо говорити більш глобально, то Бюджетна декларація передбачає виділення близько 5% ВВП щороку на соціальний захист та соціальне забезпечення, 4% ВВП – на охорону здоров’я та 6% ВВП – на освіту. Більш відповідальна бюджетна політика, при якій ми рухаємось до скорочення дефіциту державного бюджету до 2,7% ВВП у 2024 році, дозволить нам витрачати менше на обслуговування боргів”, - резюмує перший заступник міністра фінансів.