Країни ЄС планують імпорт газу з Африки, щоб замінити поставки з РФ

Все про економіку та фінанси

Італійська компанія Eni уклала угоду про збільшення імпорту газу з Алжиру приблизно на 40% у рамках першої великої угоди щодо пошуку альтернативних джерел постачань після вторгнення РФ в Україну, повідомляє Reuters, констатує "НВ".

Домовленості були досягнуті під час візиту до Алжиру прем`єр-міністра Італії Маріо Драгі. За його словами, це стало важливим кроком у прагненні Італії скоротити свою залежність від російського газу.

«За ним підуть і інші», — сказав він після зустрічі з президентом Алжиру Абдельмаджідом Теббуном.

У заяві італійської енергетичної групи Eni йдеться, що вона домовилася з алжирською компанією Sonatrach про поступове збільшення постачань трубопроводом Transmed, починаючи з цього року, щоб до 2023−2024 років додатково отримувати 9 млрд кубів газу на рік (наразі Алжир постачає 21 млрд кубів).

Частка російського газу в італійському імпорті становить близько 40% - після російського вторгнення в Україну країна намагається диверсифікувати свою структуру енергопостачання.

Раніше уряд Італії також звернувся до Конго, Анголи, Азербайджану та Катару, щоб замінити 29 млрд кубометрів газу, які Італія отримувала з Росії.

Драгі раніше заявляв, що якщо знайти заміну 30−40% поставок із Росії можна відразу, то з рештою буде набагато складніше.

Європейський Союз зацікавлений у збільшенні постачання скрапленого природного газу з Нігерії до Європи, заявила посол ЄС у Нігерії Самуела Ізопі під час зустрічі з менеджментом Nigerian National Petroleum Company Ltd. (Nnpc), пише "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що через поточну геополітичну ситуацію в Європі в регіоні зросла зацікавленість у посиленні співпраці з Нігерією, зокрема у питанні потенційного збільшення постачання енергоресурсів.

"Нігерія є четвертим найбільшим постачальником газу до Європи. Принаймні 40% експорту СПГ із Нігерії припадає на Європу. Ми не лише великі клієнти, ми також основні партнери країни у нафтогазовому секторі, тому що у Нігерії також працюють європейські компанії", - зазначила Ізопі, слова якої передано у пресрелізі NNPC.

Головний виконавчий директор NNPC Маллам Меле Кьярі запевнив, що компанія продовжить зміцнювати історичні зв`язки з європейськими компаніями, що працюють у Нігерії, особливо у питанні збільшення постачань газу на світовий ринок.