Країни НАТО надали і пообіцяли Україні військову допомогу на $8 млрд, - Столтенберг

Все про економіку та фінанси

Станом на 28 квітня союзники по НАТО пообіцяли та надали Україні військову підтримку на щонайменше 8 млрд доларів США. Про це розповів генсека НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у Європарламенті в четвер, повідомляє "Європейська правда".

Столтенберг зазначив, що з початком війни союзники по НАТО збільшили свою військову підтримку України.

"На сьогодні союзники по НАТО пообіцяли та надали Україні військову підтримку на суму щонайменше 8 млрд доларів США", - сказав він.

"Ми бачимо важливість подальшого посилення нашої підтримки Україні", - додав Єнс Столтенберг.

За його словами, НАТО готовий підтримувати Україну у війні проти Росії протягом багатьох років, включаючи допомогу Києву у переході від озброєнь радянських часів до сучасних західних озброєнь і систем.

"Ми повинні бути готові до довгострокової перспективи. Є висока ймовірність того, що ця війна затягнеться і триватиме місяці й роки ", - сказав Столтенберг на молодіжному саміті в Брюсселі.

Глава НАТО заявив, що Захід продовжуватиме чинити максимальний тиск на президента Росії, щоб він припинив вторгнення в Україну за допомогою санкцій та економічної, а також військової допомоги Києву.

"Союзники по НАТО готуються надавати підтримку протягом тривалого періоду часу, а також допомагати Україні транзитом, переходом від старого обладнання радянських часів до більш сучасного озброєння та систем за стандартом НАТО, що також потребуватиме додаткової підготовки", – сказав Столтенберг.

Більшість важкого озброєння, яке країни НАТО надіслали Україні, є радянською зброєю, яка все ще знаходиться на складах східноєвропейських держав-членів НАТО, але Сполучені Штати та деякі інші союзники почали постачати Києву західні гаубиці.

Нагадаємо, Палата представників США планує проголосувати за законопроєкт про ленд-ліз для України у четвер, 28 квітня, який дозволить більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії.