Котін: прямі та непрямі збитки "Енергоатому" з початку війни вже сягають 35 млрд грн

Все про економіку та фінанси

В.о. президента "Енергоатом" Петро Котін в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що з початку війни прямі та непрямі збитки цієї держкомпанії "досягають вже приблизно 35 млрд грн - це і з врахуванням неплатежів" (цитата):

"Розглядається можливість фінансового вливання в ринок для того, щоб забезпечити його грошима. Так, є брак ліквідності. Але "Енергоатом" потужна компанія, і ми справимося, якщо будуть нормальні умови роботи на ринку. Коли наша електрика буде оплачуватися, тоді ми виходимо із ситуації самотужки.

<...> Наразі готується проєкт постанови щодо продовження ПСО із деякими змінами. Але одразу хочу сказати, про підвищення ціни на електроенергію для населення не йдеться.

Нас влаштовує така модель. Проблема в неплатежах і зростанні взаємної заборгованості між учасниками ринку. Це найбільша проблема і її треба вирішувати.

<...> Ми маємо надмірну потужність зараз, яка перебуває в резерві, через те, що споживання знизилося. І як тільки буде можливість, ми готові експортувати великі обсяги.

Система самого експорту в нових умовах приєднання до європейської мережі до кінця ще не встановлена. Зараз працює Міненерго і "Укренерго". Коли всі ці питання будуть налагоджені, ми будемо це робити".