Конкурсна комісія втретє не змогла затвердити главу САП

Все про економіку та фінанси

3 лютого конкурсна комісія щодо обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури знову не змогла затвердити результатів конкурсу через відсутність кворуму. Трансляція засідання велася в YouTube, пише Liga.net.

Через відсутність кворуму засідання конкурсної комісії не відбулося. Андрій Гуджал повідомив, що він у відрядженні, Євген Соболь сказав, що спізнюється, а Олена Бусол заявила, що не відвідуватиме засідання.

Сьогодні комісія мала затвердити власні оцінки кандидатам на посаду голови САП, оголосивши таким чином переможця. Це була вже третя невдала спроба – на засіданнях 21 та 24 грудня провладні члени комісії відмовилися підтвердити результати кандидатів.

За підсумками конкурсу чинний прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк набрав 229 балів, а детектив НАБУ Олександр Клименко – 246.

У САП немає постійного керівника із серпня 2020 року. У вересні 2021-го Україна зобов`язалася найближчим часом обрати голову САП. Це було зафіксовано у спільній заяві після зустрічі президента Володимира Зеленського з лідером США Джо Байденом та меморандумі України з МВФ.

Посли G7 заявили, що розчаровані ситуацією із конкурсом у САП. Посольство США заявило, що переможець відомий, і закликало його затвердити.