Конгрес США готовий підтримати запит Байдена для України на $33 млрд, - Пелосі

Все про економіку та фінанси

Конгрес США готовий підтримати запити президента Байдена щодо виділення $33 млрд для допомоги Україні, а також щодо притягнення посадовців і олігархів рф до відповідальності за розв’язану проти України війну, повідомила спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, пише "Укрінформ".

«Ми налаштовані дуже оптимістично, оскільки маємо потужну двопартійну підтримку», - прокоментувала Пелосі перспективи ухвалення Конгресом ініціатив, оголошених у четвер президентом Байденом.

Вона зазначила, що наразі Конгрес працює над розв`язанням багатьох важливих питань. При цьому, за її словами, немає сумнівів, що ці запити будуть затверджені.

Пелосі також підкреслила, що Сполучені Штати готові виділяти допомогу в таких обсягах, які необхідні Україні, у тому числі у сфері оборони, економіки й гуманітарних потреб.

Спікерка нижньої палати Конгресу нагадала, що минулого тижня мала зустріч із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, і ці питання були предметом обговорень.

Як повідомлялося, в четвер президент США Джо Байден заявив, що відправив офіційний запит Конгресу США стосовно виділення $33 млрд для підтримки України. Пакет включає, серед іншого, $20,4 мільярда на допомогу Україні у сфері безпеки й оборони, додаткові $8,5 мільярда на економічну допомогу, близько $3 мільярдів на гуманітарну допомогу, а також на підтримку заходів продовольчої безпеки.

Крім того, президент США оголосив про внесення пропозиції до Конгресу США щодо реалізації пакета заходів задля притягнення чиновників та олігархів рф до відповідальності за війну в Україні.