Компанія імені Коломойського хоче відсудити в Приватбанку $5,6 млн

Все про економіку та фінанси

29 березня Госпсуд Дніпропетровської області прийняв до провадження справу за позовом ТОВ "Іллічівський морський рибний порт" (пов’язують з Ігорем Коломойським) до Фонду гарантування та Приватбанку щодо визнання недійсним з моменту укладення правочину щодо придбання за рахунок грошових коштів ТОВ "Іллічівський морський рибний порт" акцій "Приватбанку" на 5,6 млн дол і стягнення з Приватбанку зазначеної суми та 1,2 млн грн.

Як писав Finbalance, Госпсуд Дніпропетровської області розглядає позов ТОВ "Пром Гарант Плюс" (теж пов’язане з екс-власниками Приватбанку) щодо зобов`язання повернути списані кошти.

Контекст

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком (крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб). Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Після завершення цієї операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 116,8 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями – тобто за рахунок нарощування держборгу).

За оцінками фінансистів, під bail-in могли потрапити депозити в Приватбанку на суму близько 10 млрд грн.

Про списання коштів Суркісів у Приватбанку читайте тут.

Про розмороження коштів структур, пов`язаних з екс-акціонерами банку, див. тут.